Strona głowna  /  GRUPA 3 CZARODZIEJE
GRUPA 3 CZARODZIEJE

ZDJĘCIE GRUPOWE:

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA MARZEC 2021:

1. Marcowa pogoda :
Kształcenie umiejętności oceny warunków atmosferycznych i doboru garderoby .
Gromadzenie informacji na temat zmiennej pogody marcowej, prowadzenie kalendarza pogody, używanie znaczków umownych.
Rozwijanie sprawności manualnych , ćwiczenia koordynacji wzrokowo ruchowej.
Wzbogacanie języka poprzez stosowanie przysłów np. w marcu jak w garncu.
Nauka nowej piosenki, rytmizowanie tekstu, ćwiczenia rytmiczne.

2. Czekamy na wiosnę :
Dostrzeganie pierwszych oznak nadchodzącej wiosny, pąki na drzewach, śpiew ptaków, dłuższy dzień. Kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat.
Przypominanie o nawyku częstego mycia rąk i zachowania dystansu.
Rozpoznawanie i nazywanie pierwszych kwiatów wiosennych: krokus, pierwiosnek
Poznanie pracy pani kwiaciarki, nazywanie niektórych kwiatów, wykonanie papierowych kwiatków.

3. Wiosna nadchodzi:
Dostrzeganie oznak prawdziwej wiosny, wiosenne spacery i zabawy w ogródku.
Słuchanie nagrań odgłosów przyrody i naśladowanie ich przy pomocy różnych przedmiotów: folia, kartka papieru, instrumenty perkusyjne, klocki itp. Poznanie nowej piosenki o wiośnie.
  Ćwiczenia sprawności manualnej podczas prac plastycznych, technicznych i ćwiczeń graficznych. Kształcenie koordynacji wzrokowo – ruchowej.
 Wykonanie prostych doświadczeń z wodą, określanie jej cech.

4.  Świąteczne przygotowania i tradycje :
Rozpoznawanie i nazywanie urządzeń elektrycznych używanych w domu, bezpieczne z nich korzystanie pod opieką dorosłych.
Poznanie pracy sprzedawcy, zabawa w sklep, utworzenie kącika sklepowego, posługiwanie się imitacjami pieniędzy.
Zapoznanie dzieci z tradycjami świątecznymi, znaczenie symboli wielkanocnych: baranek, kurczątko, zajączek, pisanki, palmy itp.
Rozwijanie zainteresowań kulturą polską, odkrywanie różnych zwyczajów regionalnych : śmigus dyngus, pisanki, kraszanki, drapanki, itp.
Wykonywanie ozdób wielkanocnych, stroików zielonych, rozwijanie pomysłowości dzieci.

Ostatnia aktualizacja: 2021-03-01