EVS WOLONTARIAT

STRIM:

STRIM Association is recruiting volunteers for the schoolyear 2016/2017 in the Kindergarten 77. Short description of the project in English and the volunteers you will find below. If you are interested in becoming our future volunteer don’t hesitate and contact our assistant Kasia Piątek – kpiatek@strim.org.pl

Youth Development and Integration Association STRIM (http://strim.org.pl/)  was founded in 2001 in Cracow as a self-governing association of active people, willing to take action in the fields of social problems, intercultural education and culture. STRIM is one of the largest organizations in Poland coordinating European Voluntary Service projects. Every year we host in Krakow group of over 20 volunteers working in kindergartens, schools, library, supporting the process of integration, revealing the youngest world of their cultures. Our mission is to promote the development of youth activity and broaden its horizons.

Our kindergarten cooperate with the STRIM Association since last year. We look forward to receive young people who will participate in our everyday work, play with the kids and bring closer the culture and traditions of their countries. Since last October in our Kindergarten we are hosting 2 great volunteers Coco (from Austria) and Beatriz (from Spain).

Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM zostało założone w 2001 roku przez grupę aktywnych osób zainteresowanych problemami społecznymi, edukacją międzykulturową, kulturą i pragnących działać na tym polu. STRIM prowadzi szeroko zakrojoną działalność na obszarze Polski i poza jej granicami. Jest jedną z największych organizacji w Polsce zajmujących się wolontariatem europejskim EVS (każdego roku koordynuje w Krakowie działalność organizacji goszczących ponad 20 zagranicznych wolontariuszy).

Nasze przedszkole współpracuje ze Stowarzyszeniem STRIM od ubiegłego roku. Z niecierpliwością czekamy na młodych ludzi, którzy na co dzień będą brać udział w naszej pracy, bawić się z dziećmi i przybliżać im kulturę i tradycje swoich krajów.

WOLONTARIUSZE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 - ELENA I DANIEL

WOLONTARIUSZE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 - SOFIA, LARISA I JENNIFER

WOLONTARIUSZE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 - POLINA I JOANNA

W roku szkolnym 2017/2018 w naszym przedszkolu gościmy wolontariuszy z Rosji i Grecji.

POLINA – pochodzi z Rosji, ma 21 lat. Urodziła się i wychowała w mieście Taliatti. Ukończyła studia z zawodu nauczyciel w przedszkolu. Ma bardzo wiele zainteresowań: śpiewa, gra na pianinie i gitarze. Bardzo lubi podróżować i uczyć się języków obcych.

Joanna – pochodzi z Grecji.

WOLONTARIUSZE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 - CHRISTOPHER I MARTA

Już od 10 X 2016r będziemy gościć w naszym przedszkolu nowych wolontariuszy, tym razem z Litwy i Estonii.Początkowo wolontariusze będą pracować we dwoje w różnych grupach: będą poznawać specyfikę naszej pracy, ramowy rozkład dnia a przede wszystkim będą starać się poznać dzieci i zdobyć ich sympatię. Następnie  dokonają wspólnie z nauczycielami wyboru grup, w których ich pobyt będzie przynosił obopólną korzyść. Zapewniamy Państwa, że fundacja STRIM,  dzięki której pozyskujemy wolontariuszy do pracy
w przedszkolu, dokłada wszelkich starań aby kandydaci do pracyz dziećmi byli osobami odpowiednio przygotowanymi. Z naszej strony zapewniamy wzmożoną ostrożność i uwagę, jednakże doświadczenia minionego roku, w którym gościliśmy Cornelię i Beatrize,  napawają ogromnym optymizmem
i nadzieją na kolejne miłe doświadczenie i nawiązanie przyjaźni.

WOLONTARIUSZE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 BEATRIZ I COCO

DZIEŃ DOBRY!
MY NAME IS CORNELIA, BUT EVERYONE CALLS ME COCO. I AM FROM AUSTRIA, VIENNA. IN YOUR KINDERGARDEN I WORK AS A VOLUNTEER, TO HELP THE TEACHERS, PLAY WITH THE CHILDREEN AND LEARN MORE ABOUT POLAND AND THE POLISH LANGUAGE. I LIKE HANDCRAHTS, MUSIC, DANCING, GRAPHIC DESIGN AND PHOTOGRAPHY. IN JUNE I FINISHED MY SCHOOL WITH MATURA AND I DECIDED TO ARRIVE HERE IN YOUR NICE COUNTRY FOR 9 MONTHS. I HOPE TO HAVE A LOT OF FUN HERE AND TO LEARN POLISH ALMOST PERFECTLY.
COCO

HOLA!
MAM NA IMIĘ BEATRIZ. POCHODZĘ Z HISZPANI. JESTEM NOWĄ WOLONTARIUSZKĄ W WASZYM PRZEDSZKOLU. DO MOICH ZADAŃ NALEŻY POMAGANIE PANIĄ PRZEDSZKOLANKOM, BAWIENIE SIĘ Z DZIEĆMI I POKAZYWANIE IM KULTURY MOJEGO KRAJU. WYBRAŁAM POLSKĘ, PONIEWAŻ JEST TO PAŃSTWO RÓŻNIĄCE SIĘ ZNACZNIE OD HISZPANII I W TEN SPOSÓB MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ WIELU NOWYCH RZECZY. POZA TYM WYBRAŁAM TEN PROJEKT, PONIEWAŻ W ZESZŁYM ROKU SKOŃCZYŁAM STUDIA PEDAGOGICZNE I CHCIAŁAM PRACOWAĆ Z DZIEĆMI. W TEN SPOSÓB MOGĘ NAUCZYĆ SIĘ NOWYCH METOD NAUCZANIA. W WOLNYM CZASIE LUBIĘ TAŃCZYĆ, SŁUCHAĆ MUZYKI. INTERESUJĘ SIĘ KINEMATOGRAFIĄ I PEDAGOGIKĄ. MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE TO WZBOGACAJĄCE DOŚWIADCZENIE I ŻE NAUCZĘ SIĘ POLSKIEGO (CHOCIAŻ BĘDZIE TO BARDZO TRUDNE).
BEATRIZ