STANDARDY OCHRONY DZIECI

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Samorządowym Przedszkolu nr 77 w Krakowie  są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników naszej placówki. Pracownik szkoły traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w nim przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Przedszkola stosował wobec dziecka jakiekolwiek formy przemocy.

Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową  i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w Przedszkolu za bezpieczeństwo dzieci do niego uczęszczających.

Niniejsze Standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem zostały opublikowane na stronie internetowej przedszkola. Są szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i dzieci uczęszczających do naszej placówki. Poszczególne grupy naszych przedszkolaków są z poniższymi Standardami aktywnie zapoznawane poprzez prowadzone działania edukacyjne i informacyjne.

Dokument "Standardy Ochrony Dzieci Przed Krzywdzeniem" - https://images.dlaprzedszkoli.eu/magicznesiodemki/standarty-ochrony-p77.pdf